Siemiatycze

Siemiatycze

Lokalnie24.info

PORTAL INFORMACYJNY

Gdzie biegać w Poznaniu? Najlepsze miejsca na trening

Poznań2016-08-24 14:52:03

Gdzie biegać w Poznaniu? Najlepsze miejsca na trening

Poznaniacy pokochali jogging – to widać codziennie, we wszystkich dzielnicach naszego miasta. Jeśli znudziła Ci się Twoja codzienna trasa, sprawdź, jakie najpiękniejsze i najciekawsze poznańskie miejsca do biegania poleca Warka Radler 0,0%.

Poznań biega

 

Bieganie stało się w ostatnich latach niezwykle popularnym sportem – każdego dnia  tysiące poznaniaków wyruszają na trening, a organizowane biegi uliczne cieszą się niezwykłą popularnością.

 

Poznań to nie tylko wielkomiejski zgiełk i zatłoczone ulice – miłośnicy aktywności fizycznej znaleźć tu mogą wiele pięknych lokalizacji, idealnych do treningu na świeżym powietrzu. Gdzie ich szukać? Warka Radler 0,0% proponuje najlepsze miejsca. Wśród nich doskonałą propozycję dla siebie znajdą zarówno ci, którzy dopiero zaczynają swoją sportową przygodę, jak i wielbiciele dłuższych i bardziej intensywnych biegów – wystarczy długość trasy dostosować do własnych możliwości.

 

Najlepsze miejsca do biegania

 

1.    Jezioro Maltańskie

 

Jezioro Maltańskie nie bez przyczyny jest jedną z najbardziej popularnych tras wśród biegaczy - ta lokalizacja ma bowiem mnóstwo zalet. Dostępnych jest tu kilka potencjalnych tras biegowych dla mniej lub bardziej doświadczonych amatorów ruchu na świeżym powietrzu. Pełna runda dookoła jeziora to dokładnie 5,4 km wytyczonej asfaltowej ścieżki, na której oznaczono żółtą farbą odcinki trasy. Dla tych, którzy zdecydują się na dłuższy dystans jest opcja bardziej urozmaicona pod względem nawierzchni – po częściowym okrążeniu jeziora można skręcić w stronę lasu i po leśnych drogach przebiec 7-9 km, a następnie wrócić nad Maltę. Jest tu organizowanych wiele imprez biegowych – np. Light Run, który odbędzie we wrześniu. Ten bieg jest wyjątkowy pod względem wizualnej oprawy - uczestnicy pokonają trasę po zmroku, wyposażeni w świecące i fluorescencyjne gadżety.

 

2.    Park Cytadela

 

Położony na wzgórzu park, pełen malowniczych alejek, jest świetną propozycją dla tych, którzy lubią trenować pośród zieleni. Splątane ścieżki wymagają często kluczenia i powtarzania mniejszych pętli. Ci, którzy zbiegną z nich do jarów, zyskają możliwość treningu na trasie mocno zróżnicowanej pod względem nachylenia terenu. Trasę można rozpocząć np. pod pomnikiem Bohaterów Cytadeli (od strony parku na przedłużeniu Al. Niepodległości). Tutaj również odbywają się cotygodniowe, bezpłatne biegi na 5 km w ramach inicjatywy Parkrun Poznań.

 

3.     Jezioro Rusałka

 

Jeziora Rusałka to ulubione miejsce wielu poznańskich amatorów ruchu na świeżym powietrzu. Otoczone pięknymi lasami duże jezioro tworzy znakomitą scenerię do biegowych treningów. Tutaj naprawdę można odpocząć od miejskiego hałasu. Pętla wokół jeziora Rusałka to przystępna, czterokilometrowa trasa. Dodatkowo, w lesie znajduje się trasa o długości 5 km (wytyczona przez firmę Nike) – wyraźnie oznakowana żółtymi słupkami, z miękkim leśnym podłożem i dwoma podbiegami. Jezioro Rusałka jest też znakomitym punktem startowym do dłuższej trasy w kierunku Strzeszynka – w obie strony, z okrążeniem Jeziora Strzeszyńskiego, można wówczas „wybiegać” kilkanaście kilometrów. Wokół Rusałki biegnie trasa biegu City Trail.

 

4.    Trening wzdłuż Warty

 

Ten teren jest nieco trudniejszy i nie zawsze dostępny dla biegaczy ze względu na podnoszący się poziom rzeki i miejscowe rozlewiska. Świetnie odnajdą się tu biegacze przełajowi i ci, którzy od asfaltowych alejek wolą naturalne przeszkody. Bieganie po miękkim podłożu jest szczególnie istotne dla osób, które doświadczyły kontuzji – taka nawierzchnia lepiej amortyzuje obciążenie kości i stawów. Do treningu można wybrać na przykład ścieżkę z Naramowic w stronę Biedruska.

 

5.    Góra Moraska

 

Dla tych, którzy marzą o tym by biegać po górach, a mieszkają w Wielkopolsce świetną lokalizacją do treningów jest Góra Moraska. To znakomite miejsce do treningu siłowego i ćwiczenia podbiegów (podbieg od strony południowej ma ok. 70 metrów długości). To również bardzo ciekawe miejsce pod względem widokowym – Góra Moraska znajduje się na terenie rezerwatu przyrody Meteoryt Morasko, z zespołem kraterów powstałych w wyniku upadku meteorytu. To jedno z największych na Ziemi skupisk tego rodzaju obiektów, zarówno jeśli chodzi o wielkość, jak i o liczbę. Góra Moraska może być też punktem startowym do dalszego biegu (np. Góra Moraska-Poligonowa-Radojewo-Nadwarciańska-Campus Morasko).

 

 

Na koniec kilka ważnych rad: biegając (zwłaszcza latem) nie zapomnijcie nie tylko o właściwej odzieży i ochronie przed promieniami słonecznymi, ale także – o odpowiednim nawodnieniu. To absolutna podstawa dobrego treningu. Co pić po wysiłku? Pragnienie doskonale ugasi na przykład orzeźwiająca Warka Radler 0,0% - miks bezalkoholowego jasnego piwa Warka i cytrynowej lemoniady. Dostępna w wygodnej, plastikowej butelce doskonale pasuje do letnich aktywności sportowych. W tym sezonie Warka Radler 0,0% towarzyszyła między innymi uczestnikom Orlen Warsaw Marathon oraz biegu Runmageddon w Modlinie. Krótką filmową relację można obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=uRG_EDCva0M.

 

Zatem wybierzcie jedną z tras polecanych przez Warkę Radler 0,0% - i ruszajcie na trening.