Siemiatycze

Siemiatycze

Lokalnie24.info

PORTAL INFORMACYJNY

Gdzie biegać w Warszawie? Najlepsze miejsca na trening

Warszawa2016-08-24 14:47:59

Gdzie biegać w Warszawie? Najlepsze miejsca na trening

Warszawiacy pokochali jogging – to widać codziennie, we wszystkich dzielnicach naszego miasta. Jeśli znudziła Ci się Twoja codzienna trasa, sprawdź, jakie najpiękniejsze i najciekawsze warszawskie miejsca do biegania poleca Warka Radler 0,0%.

Warszawa biega

 

Bieganie stało się w ostatnich latach niezwykle popularnym sportem – każdego dnia  tysiące warszawiaków wyruszają na trening, a organizowane biegi uliczne cieszą się niezwykłą popularnością.

 

Stolica to nie tylko wielkomiejski zgiełk i zatłoczone ulice – miłośnicy aktywności fizycznej znaleźć tu mogą wiele pięknych lokalizacji, idealnych do treningu na świeżym powietrzu. Gdzie ich szukać? Warka Radler 0,0% proponuje najlepsze lokalizacje do biegania w Warszawie. Wśród nich doskonałą propozycję dla siebie znajdą zarówno ci, którzy dopiero zaczynają swoją sportową przygodę, jak i wielbiciele dłuższych i bardziej intensywnych biegów – wystarczy długość trasy dostosować do własnych możliwości.

 

Najlepsze miejsca do biegania

 

1.    Las Kabacki

Jego zaletą jest znakomita lokalizacja – znajduje się z dala od miejskiej wrzawy, a jednocześnie łatwo do niego dojechać. Bieg można zacząć zarówno od strony Powsina (np. od pętli autobusowej), jak i od strony Ursynowa (tu można dojechać metrem). Można tu skorzystać z 10 kilometrowej trasy biegowej. Las Kabacki jest bardzo popularnym miejscem treningowym, ale dzięki wygodnym, szerokim ścieżkom nie stanowi to problemu. To tutaj organizowane są cykliczne biegi Grand Prix Warszawy.

 

2.    Agrykola i Łazienki Królewskie

 

Jaki jest najsłynniejszy podbieg w Warszawie? Oczywiście Agrykola! To doskonałe miejsce na treningi również z tego względu, że posiada dwie odmierzone odległości – kilometrową trasę przy kanałku oraz 400 metrową pętlę na stadionie tartanowym. Doskonale ułatwiają one przygotowanie do udziału w imprezach biegowych. Z Agrykoli już bardzo blisko do przepięknych Łazienek Królewskich. Do 2009 roku nie można było tu biegać – od czasu zniesienia tego zakazu, parkowe alejki zapełniły się biegaczami spragnionymi kontaktu z tak wyjątkowym otoczeniem. Tu również są pochyłe tereny, idealne do dobrego wysiłku treningowego. A po treningu można odpocząć w otoczeniu klasycystycznych zabytków. Przez teren Agrykoli i Łazienek Królewskich przebiega między innymi trasa pięciokilometrowego Biegu Kobiet.

 

3.     Ścieżki nad Wisłą

 

Trasy biegowe w okolicach Wisły nie pozwalają na znużenie treningiem – tu każdy odcinek jest wyjątkowy. Od kiedy na praskim brzegu Wisły wytyczono nową ścieżkę – coraz więcej biegaczy przekonuje się o doskonałym dostosowaniu tego miejsca do treningów. Bieg można rozpocząć na przykład przy Moście Łazienkowskim, kierując się w stronę Mostu Świętokrzyskiego. Za nim, przy Wybrzeżu Helskim na krótkim odcinku biegnie się chodnikiem, potem można wrócić na ścieżkę, minąć Most Śląsko-Dąbrowski i dobiec aż do Mostu Gdańskiego. Ta trasa ma długość ok. 9 kilometrów. Możliwość uprawiania sportu w wyjątkowej scenerii nieuregulowanego, naturalnego praskiego brzegu Wisły, z widokiem na wielkomiejską panoramę -  to prawdziwy ewenement. Ogromną zaletą jest tutaj naturalna nawierzchnia – rekomendowana jako najlepsza do biegania. Na ścieżce jest też wielu rowerzystów, jednak jej szerokość pozwala na wymijanie się.

 

 

4.    Park Skaryszewski

 

O uroku tego parku nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Nie każdy jednak wie, że przed II wojną światową mieścił się tu stadion lekkoatletyczny z bieżnią, boiskiem, kortami tenisowymi, pływalnią i skocznią. W 1929 roku na bieżni stadionu Stanisław Pietkiewicz nieoczekiwanie wygrał bieg z udziałem słynnego fińskiego zawodnika Paavo Nurmiego. Dziś w Parku Skaryszewskim organizowane są cotygodniowe, bezpłatne biegi Parkrun.

 

5.    Kampinoski Park Narodowy

 

Idealny na dłuższe, weekendowe bieganie. Oprócz niezwykłej przyrody parku narodowego, znajduje się tu wiele miejsc historycznych i ścieżek dydaktycznych – trening można doskonale powiązać z turystyką i edukacją.

 

Na koniec kilka ważnych rad: biegając (zwłaszcza latem) nie zapomnijcie nie tylko o właściwej odzieży i ochronie przed promieniami słonecznymi, ale także – o odpowiednim nawodnieniu. To to absolutna podstawa dobrego treningu. Co pić po wysiłku? Pragnienie doskonale ugasi na przykład orzeźwiająca Warka Radler 0,0% - miks bezalkoholowego jasnego piwa Warka i cytrynowej lemoniady. Dostępna w wygodnej, plastikowej butelce doskonale pasuje do letnich aktywności sportowych. W tym sezonie Warka Radler 0,0% towarzyszyła między innymi uczestnikom Orlen Warsaw Marathon oraz biegu Runmageddon w Modlinie. Krótką filmową relację można obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=uRG_EDCva0M.

 

Zatem wybierzcie jedną z tras polecanych przez Warkę Radler 0,0% - i ruszajcie na trening.