Siemiatycze

Siemiatycze

Lokalnie24.info

PORTAL INFORMACYJNY

Miejskie aktywności w Warszawie

Warszawa2017-09-08 19:36:59

Miejskie aktywności w Warszawie

Najlepszy wypoczynek to aktywny wypoczynek. Nie trzeba wiele, by poczuć „zastrzyk” pozytywnej energii i satysfakcję po sportowym wysiłku – wystarczy zwykły jogging czy popołudnie spędzone z przyjaciółmi na rolkach lub rowerach. Jeśli szukacie pomysłów na plenerowe aktywności w Warszawie, sprawdźcie nasze propozycje.

Poczuj beztroskę

 

Przy ulicy Rakuszanki w Ursusie na miłośników beztroskiej rozrywki na świeżym powietrzu czeka pierwszy w Polsce plac zabaw dla dorosłych. Zjeżdżalnie, wieloosobowe huśtawki, duże krzesło z kółkami gimnastycznymi, zjazd strażacki, siedzisko z wahadłowymi huśtawkami, drabinki i platformy, komoda z szufladami, trampolina – wybór sprzętów do zabawy jest ogromny, a wszystkie są oczywiście dostosowane dla osób powyżej 18 roku życia. Tutaj na nowo odkryć można radość z lat dzieciństwa.

 

Pograj w bule

 

Bule czy petanka to gra, która na południu Europy (a zwłaszcza we francuskiej Prowansji) ma ogromne grono zapalonych miłośników. Warto sprawdzić, skąd wynika ta wielka jej popularność. Zasady gry w bule są bardzo proste, nie wymaga też ona wielkiej sprawności fizycznej. Zadaniem graczy jest rzucenie metalowych kul jak najbliżej kuli drewnianej – tzw. „świnki”, a także zbicie kul przeciwników. Mecze są rozgrywane na specjalnym torze do gry. W Warszawie takie tory znaleźć można na Żoliborzu (ul. Pionierska 31) oraz w Parku im. Marszałka E. Rydza-Śmigłego (Solec). Gra w bule to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu z przyjaciółmi.

 

A może w palanta?

 

Palant to nieco zapomniana gra, od kilku lat trwa jednak jej mały renesans. W dużym skrócie – palant to zespołowa gra na punkty z użyciem drewnianego kija i piłeczki. Dla osób „niewtajemniczonych” szczegółowe zasady gry wydawać się mogą nieco skomplikowane. Początkowo trudności może też sprawić opanowanie właściwej techniki. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z otwartych, bezpłatnych treningów w palanta. Organizuje je Polskie Stowarzyszenie Palantowe, a odbywają się na Polu Mokotowskim.

 

Golf jakiego nie znałeś

 

Disc golf – bo o nim mowa – to gra dla każdego. Powstała w latach 70. w Stanach Zjednoczonych, w tym samym czasie co frisbee. Największą popularnością cieszy się w Finlandii, powoli jednak i w naszym kraju rośnie grono graczy w disc golfa. W tradycyjnym golfie trafiamy piłeczką do dołka. W disc golfie rzucamy dyskiem do specjalnego kosza, a zwycięża ten, kto przejdzie całe pole przy jak najmniejszej liczbie rzutów. Disc golf dotarł również do Warszawy, a rozgrywki odbywały się już na Stadionie Narodowym.

 

 

Wyjedź za miasto

W niecałą godzinę można dojechać nad Zalew Zegrzyński i poczuć się jak na małym urlopie. To przede wszystkim raj dla miłośników sportów wodnych – są tu przystanie i liczne wypożyczalnie sprzętu. Można uprawiać nie tylko żeglarstwo, windsurfing czy wakeboarding, ale też niezwykle widowiskowy Flyboard® - dzięki urządzeniu zasilanemu strumieniem wody można wykonywać akrobacje w powietrzu, wznosząc się nawet do 12 metrów nad taflę wody. Zalew Zegrzyński to znakomite miejsce do aktywnej rekreacji – również do pieszych i rowerowych wycieczek. Wokół Jeziora Zegrzyńskiego biegnie 12 profesjonalnie wyznaczonych i zaplanowanych szlaków rowerowych, o łącznej długości ponad 350 km.

 

Kulinarne wsparcie

 

Planując aktywności nie zapomnijcie o przygotowaniu kulinarnego wsparcia. Pomysłowe, lecz proste w wykonaniu przekąski oraz orzeźwiające napoje dodadzą sił po intensywnie spędzonym dniu.

 

Uciekając „kanapkowej” monotonii warto pokusić się o przyrządzenie meksykańskich wrapów. Przygotowuje się je łatwo i szybko, bez spędzania długiego czasu w kuchni. Wypróbujcie przepis na meksykańskie wrapy z sałatką z kurczaka z bloga Kuchnia Doroty. Idealnie skomponują się z prostą sałatką z serem pleśniowym. Obydwa przepisy i sposób wykonania znajdziecie na kuchniadoroty.pl

 

W każdej plenerowej sytuacji świetnie sprawdzą się też orzechowe batoniki, na przykład te przyrządzone według przepisu Sprytnych Babek – znanych youtuberek. Dodadzą energii, a przy tym znakomicie smakują. Jak je przyrządzić, możecie zobaczyć w filmie „Przekąski ma majowe weekendy” na kanale Sprytne Babki.

 

Nie zapomnijcie o orzeźwiających napojach. Do plecaka zabrać możecie na przykład Warkę Radler 0,0%. To miks bezalkoholowego jasnego piwa Warka i cytrynowej lemoniady, który doskonale gasi pragnienie i orzeźwia.