Siemiatycze

Siemiatycze

Lokalnie24.info

PORTAL INFORMACYJNY

Miejskie aktywności w Poznaniu

Poznań2017-09-08 19:27:28

Miejskie aktywności w Poznaniu

Najlepszy wypoczynek to aktywny wypoczynek. Nie trzeba wiele, by poczuć „zastrzyk” pozytywnej energii i satysfakcję po sportowym wysiłku – wystarczy zwykły jogging czy popołudnie spędzone z przyjaciółmi na rolkach lub rowerach. Jeśli szukacie pomysłów na plenerowe aktywności w Poznaniu, sprawdźcie nasze propozycje.

Rolkowy zawrót głowy

 

Jazda na rolkach to znakomity pomysł na plenerową aktywność. Dla tych, którzy nigdy jej nie próbowali, może się wydawać trudna - jest jednak wiele powodów, dla których warto spróbować tej formy wypoczynku. Już po chwili okazuje się, że to świetna zabawa, nawet jeśli nie potrafimy zrobić piruetu. Postępy w sztuce jazdy można zrobić relatywnie szybko. Które miejsca są szczególnie cenione przez miłośników rolkowych wycieczek? Liczną sieć alejek w pięknej scenerii oferuje np. park Cytadela. Ponadto po odbytym treningu może okazać się idealnym miejscem na piknikowy relaks.  Technikę jazdy i rolkarskie triki można też szlifować w skateparku – Np. Skate Park Wyspa. Tu można również poznać innych pasjonatów tego sportu, a także podpatrzeć ich sztuczki i porozmawiać o pasji do jazdy.

 

Biegi dla każdego

 

Każdego dnia tysiące poznaniaków wyruszają na trening, a organizowane biegi uliczne cieszą się niezwykłą popularnością. W naszym mieście jest mnóstwo ciekawych miejsc do biegania, odpowiednich zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych biegaczy. Warte polecenia jest m.in. Jezioro Rusałka - otoczone pięknymi lasami, tworzy znakomitą scenerię do treningów. Dla tych, którzy lubią biegi przełajowe dobrym wyborem będzie trening wzdłuż Warty. Do treningu siłowego i ćwiczenia podbiegów wybrać można Górę Moraską.

 

Kulinarne wsparcie

 

Planując aktywności nie zapomnijcie o przygotowaniu kulinarnego wsparcia. Pomysłowe, lecz proste w wykonaniu przekąski oraz orzeźwiające napoje dodadzą sił po intensywnie spędzonym dniu.

 

Uciekając „kanapkowej” monotonii warto pokusić się o przyrządzenie meksykańskich wrapów. Przygotowuje się je łatwo i szybko, bez spędzania długiego czasu w kuchni. Wypróbujcie przepis na meksykańskie wrapy z sałatką z kurczaka z bloga Kuchnia Doroty. Idealnie skomponują się z prostą sałatką z serem pleśniowym. Obydwa przepisy i sposób wykonania znajdziecie na kuchniadoroty.pl

 

W każdej plenerowej sytuacji świetnie sprawdzą się też orzechowe batoniki, na przykład te przyrządzone według przepisu Sprytnych Babek – znanych youtuberek. Dodadzą energii, a przy tym znakomicie smakują. Jak je przyrządzić, możecie zobaczyć w filmie „Przekąski ma majowe weekendy” na kanale Sprytne Babki.

 

Nie zapomnijcie o orzeźwiających napojach. Do plecaka zabrać możecie na przykład Warkę Radler 0,0%. To miks bezalkoholowego jasnego piwa Warka i cytrynowej lemoniady, który doskonale gasi pragnienie i orzeźwia.